انواع جوراب از نظر جنس

برای اطلاعات بیشتر، جوراب ها را می توان با بافتن، قلاب بافی، یا دوختن پارچه با هم دست ساخت. شما به زمان زیادی نیاز دارید، اما یک جفت ساخته شده به این روش می تواند تقریباً از هر چیزی که توسط یک ماشین تولید می شود دوام بیاورد. در حالی که جوراب‌ها از مد افتاده به حساب می‌آیند، اما اگر جوراب‌های شما مدام پایین بیفتند، می‌توانند بسیار مفید باشند، زیرا مانع از کشیدن آن‌ها در طول روز می‌شوند.

انتخاب جنس جوراب

پشم – اولین نخ های مورد استفاده در تولید جوراب رنگ پا پشم ریسیده می شد. امروزه جوراب‌های پشمی در اکثر فروشگاه‌های جعبه‌فروشی به سختی یافت می‌شوند و قیمت آن‌ها آن‌ها را برای کسانی که عادت به پرداخت یک دلار در هر جفت دارند، آن‌ها را لوکس می‌کند. جوراب های پشمی که اغلب با الیاف مصنوعی برای افزایش خواص مطلوب مانند استحکام و مقاومت در برابر سایش ترکیب می شوند، برای کوهنوردان عالی هستند زیرا رطوبت را از پوست جذب می کنند و آن را در خارج از جوراب آزاد می کنند. علاوه بر این، پشم دارای خواص عایق بی نظیری است و پا را در هوای سرد گرم و در دمای گرم خنک نگه می دارد.

پنبه

رایج ترین ماده جوراب، الیاف پنبه ارزان و بادوام است. هنگامی که با لیکرا یا سایر الیاف مصنوعی ترکیب می شود، می تواند شکل خود را حفظ کند و با پا مطابقت داشته باشد و تناسب بسیار خوبی را ایجاد کند. جوراب‌های نخی را می‌توان تقریباً با هر نوع شوینده‌ای شست، و اگرچه خاصیت جذب و عایق بودن آن با پشم برابری نمی‌کند، اما سهولت در نگهداری و عملکرد قابل قبول کلی آن را برای اکثر افراد انتخاب می‌کند.

ترمه و ابریشم

ترکیبی مجلل و مناسب برای جوراب‌های مجلسی، ترکیبی از این دست وقتی با کفش‌های مجلسی باکیفیت و کت و شلوار پشمی ظریف ست می‌شود، در خانه به نظر می‌رسد. سبک تر از پشم، آنها مزایای مشابهی را با حجم کمتر ارائه می دهند.

سایر الیافی که معمولاً با موارد فوق مخلوط می شوند عبارتند از نایلون، اکریلیک، الفین ها، اسپندکس، کتان، بامبو، کشمیر و موهر. هدف از این ترکیبات دستیابی به خواص مطلوب در احساس، عملکرد، دوام و کشش است.

ترمه و ابریشم

الگوی جوراب

جوراب های ورزشی

جوراب های ورزشی برای افزایش عملکرد بدنی مردان پوشیده می شوند. از جوراب‌های نخی ساده اسپرت گرفته تا جوراب‌های دویدن کوتاه با خاصیت دفع عرق قوی گرفته تا جوراب‌های اسکی با طراحی ویژه که رطوبت را جذب می‌کنند و گرما را به دام می‌اندازند، این جوراب‌ها حداقل راحتی را افزایش می‌دهند و در موارد شدید می‌توانند به یک علاقه‌مند به ورزش برفی کمک کنند. از سرمازدگی جلوگیری کنید

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.