با استفاده از هل اکبر بنفش 100 گرمی 12 کیلو در ماه کم کنید

هل – هر آنچه که باید بدانید
چه در حال تهیه خمیر کاری تایلندی معطر یا نوشیدن یک فنجان چای گرم کننده خوشمزه باشید، به راحتی می توان از طبیعت پیچیده ادویه هایی که استفاده می کنید چشم پوشید.

هل اکبر بنفش 100 گرمی دارای قیمتی مناسب است.

علاوه بر افزودن انبوهی از طعم فوق‌العاده به غذاهای شما، ادویه‌ها به خودی خود تاریخچه عمیق و غنی دارند و بسیاری از آن‌ها نیز طیف فوق‌العاده‌ای از فواید سلامتی را ارائه می‌کنند.

بیش از 350 نوع ادویه مختلف در دنیا وجود دارد که البته از ترکیب ادویه جات استفاده نکنیم، اما در این مقاله قصد داریم به ملکه ادویه ها یعنی هل بپردازیم.
هل چیست؟
اگر برنج هندی اصیل پیلو خورده اید یا از پختن غذاهای عربی، سوئدی یا خاورمیانه لذت می برید، احتمالاً قبلاً با هل برخورد کرده اید.

گاهی اوقات هل به جای هل، این ادویه معطر به دو صورت کامل، دانه و آسیاب شده وجود دارد که هر کدام قدرت طعم متفاوتی را به غذاهای شما می بخشد.

هل
غلاف هل کامل، غلاف بذری از گیاه Elettaria cardamomum یا Amomum cardamomum است که هر دو از خانواده Zingiberaceae (زنجبیل) هستند.

این غلاف های دوکی شکل را می توان به تنهایی مورد استفاده قرار داد، اما همچنین حاوی ده ها دانه ریز است که می توانند به صورت کامل یا آسیاب شده استفاده شوند.

دو نوع هل وجود دارد
هل در رنگ های سیاه (Amomum subulatum) و سبز (Elettaria cardamomum) موجود است.

هل سبز اغلب به عنوان هل واقعی شناخته می شود.

در غذاهای مختلف هندی مانند بریانی، خیر و کاری استفاده می شود.

از سوی دیگر، هل سیاه اغلب در درمان طبیعی استفاده می شود.

در مقایسه با هل سبز طعم کمتری دارد و ترش بیشتری دارد و به همین دلیل به ندرت از آن برای دسر استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.