بهترین جنس جوراب چیست ؟

جوراب های پیاده روی به ندرت از یک پارچه ساخته می شوند، بلکه از ترکیبی ساخته می شوند که تعادل مناسبی از راحتی، گرما، دوام و خشک شدن سریع ایجاد می کند. اینها رایج ترین موادی هستند که در جوراب های پیاده روی پیدا می کنید

 

پشم

پشم محبوب ترین جوراب کوهنوردی است که متخصصان کفش ما بیش از همه آن را توصیه می کنند و برای دوخت آن به الگو دوخت جوراب احتیاج دارید . دما را به خوبی تنظیم می کند تا از تعریق پاهای شما جلوگیری کند و باعث ایجاد بالشتک می شود. مزیت دیگر این است که پشم به طور طبیعی ضد میکروبی است، بنابراین تمایل دارد بو را کمتر از پارچه های مصنوعی حفظ کند. این روزها بیشتر جوراب ها از پشم مرینو ساخته می شوند که در مقایسه با انواع قدیمی جوراب های پشمی کهنه، اساساً بدون خارش هستند. و بیشتر جوراب های پشمی از ترکیبی از پشم و مواد مصنوعی برای دوام بهتر و خشک شدن سریعتر استفاده می کنند.

پلی استر

پلی استر یک ماده مصنوعی است که عایق، رطوبت را از بین می برد و به سرعت خشک می شود. گاهی اوقات با پشم و/یا نایلون ترکیب می شود تا ترکیب خوبی از گرما، راحتی، دوام و خشک شدن سریع ایجاد شود.

نایلون

این یکی دیگر از گزینه های مصنوعی است که گهگاه به عنوان ماده اولیه استفاده می شود. دوام را افزایش می دهد و می تواند به بهبود زمان خشک شدن کمک کند.
ابریشم

یک عایق طبیعی، ابریشم راحت و سبک وزن است، اما به اندازه سایر گزینه ها بادوام نیست. گاهی اوقات از آن در آسترهای جوراب برای حذف رطوبت قابل اطمینان استفاده می شود.

اسپندکس

بسیاری از جوراب های کوهنوردی درصد کمی از اسپندکس را شامل می شوند. این ماده الاستیک به جوراب ها کمک می کند شکل خود را حفظ کنند و دسته و چروک شدن را به حداقل برسانند.

گرفتن جوراب مناسب به راحتی پاهای شما در سفرهای پیاده روی کمک می کند. اگر جوراب‌های شما خیلی بزرگ هستند، ممکن است چین و چروک‌هایی داشته باشند که ساییده می‌شوند و ممکن است باعث ایجاد تاول شوند. خیلی کوچک هستند و می توانند نقاط فشار و لغزش جوراب ایجاد کنند.
برای یافتن سایز مناسب، دانستن سایز واقعی پای خود به جای اندازه کفش مفید است، زیرا گاهی اوقات افراد در کفش‌های خود سایز می‌شوند که می‌تواند منجر به خرید جوراب‌های خیلی بزرگ شود.

جوراب

عکس جوراب فانتزی

جوراب‌ها چگونه باید باشد

وقتی جوراب‌ها را امتحان می‌کنید، به دنبال جوراب‌های مناسب باشید، اما نه خیلی تنگ. وقتی کاپ پاشنه با پاشنه پای شما هم راستا می شود، جوراب به درستی جا می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.